Site Loader

Jako studenci przez lata gromadzimy wiele podręczników. Łatwo jest kupić podręczniki do liceum a po zakończeniu semestru zostawić je na półce w celu zebrania kurzu. To strata pieniędzy i miejsca, ponieważ wiemy, że podręczniki są drogie i nie chcemy, aby nasze półki były zaśmiecone. Istnieją jednak inne podręczniki, których możesz potrzebować w następnym semestrze lub do których możesz chcieć się odwołać w swojej przyszłej karierze. W takim przypadku trzymanie podręcznika nie jest marnotrawstwem; wręcz przeciwnie, dobrym pomysłem jest zachowanie tego konkretnego podręcznika. Dlatego po każdym semestrze musimy podejmować decyzję, czy zachować podręczniki, czy nie. Sztuczka polega na podjęciu decyzji, której z nich będziesz potrzebować w przyszłości, a której nie. W tym poście omówimy wskazówki dotyczące podejmowania tej decyzji.

Oto kilka pytań, które możesz sobie zadać, aby pomóc Ci zdecydować, czy powinieneś zachować swoje podręczniki, czy nie:

Czy podręcznik do kursu na twoim kierunku, zwłaszcza wprowadzający?

Pierwsze pytanie, które powinieneś sobie zadać, decydując się na to, co zrobić z podręcznikiem, to czy jest on przeznaczony na kurs na twoim kierunku. Jeśli tak, powinieneś zachować podręcznik. Podręczniki do kursów na twoim kierunku mogą być doskonałymi zasobami, jeśli chcesz coś wyszukać w przyszłości. Nawet gdy jesteś zatrudniony, nadal możesz potrzebować poszukać czegoś w swoim starym podręczniku. Szczególnie polecam prowadzenie podręczników, które są przeznaczone do podstawowych, wprowadzających zajęć na kierunku, ponieważ dotykają one podstaw tej dziedziny. Podręcznik wprowadzający jest tym, do którego pójdziesz, jeśli chcesz odświeżyć podstawowy obszar swojej dziedziny.

Innym powodem, dla którego powinieneś mieć podręczniki do swojego kierunku, jest to, że możesz ich potrzebować na inne zajęcia. Jeśli bierzesz udział w serii zajęć (na przykład Chemia I i II), istnieje duża szansa, że będziesz korzystać z tej samej książki.

I odwrotnie, jeśli podręcznik nie jest przeznaczony dla twojego kierunku (na przykład, jeśli dotyczy prostych zajęć do wyboru), najprawdopodobniej nie będziesz musiał się do niego odwoływać w przyszłości. Jeśli tak jest, nie powinieneś zatrzymywać podręcznika.

Krótko mówiąc, powinieneś zachować podręczniki do swojej specjalizacji, zwłaszcza podręcznik wprowadzający, ponieważ być może będziesz musiał odwołać się do niego w przyszłości.

Czy będziesz potrzebować książki na kolejne zajęcia?


Tak jak wspomniałem wcześniej, zanim pozbędziesz się podręczników, powinieneś rozważyć możliwość, że będziesz ich potrzebował w przyszłości na innych zajęciach.

Szczególnie na początku swojej kariery w college’u będziesz uczestniczyć w wielu cyklach zajęć (na przykład Rachunek I i II, Chemia I i II itd.), Aby spełnić ogólne wymagania dotyczące wykształcenia. Twoi profesorowie prawdopodobnie będą używać tej samej książki podczas całej serii zajęć. Nawet jeśli te serie zajęć nie są bezpośrednio związane z twoim kierunkiem, powinieneś trzymać się podręczników, dopóki nie skończysz z serią. Nie byłoby mądrze pozbywać się książki, gdy będziesz jej ponownie potrzebować!

Jeśli bierzesz udział w serii zajęć lub wiesz, że będziesz potrzebować podręcznika na kolejne zajęcia, zdecydowanie powinieneś go zachować!

 

 

Post Author: Dominika