Site Loader

Musisz zadać sobie wiele pytań podczas przechodzenia przez szkołę podyplomową lub po jej zakończeniu. To prawdopodobnie oznacza, że duża część Twojego życia się zmienia.  Jedną z takich kwestii są wszystkie podręczniki do liceum z www.taniaksiazka.pl, które mogłeś nabyć podczas nauki i co z nimi teraz zrobić. Kilka pytań, które należy sobie zadać wcześniej.

Czy kupiłem lub wypożyczyłem moje książki?

To może wydawać się oczywiste, ale czasami łatwo jest zapomnieć, jak dokładnie zdobyliśmy nasze książki. Aby zaoszczędzić pieniądze, bardzo możliwe, że zdecydowałeś się wypożyczyć niektóre lub wszystkie swoje podręczniki. W takim przypadku musisz zdecydować, czy chcesz kupić wypożyczoną książkę, czy odesłać ją do wypożyczalni.

Jak będzie wyglądać moja przyszłość?

Nie martw się! To pytanie nie ma na celu wywołania kryzysu egzystencjalnego. Nie musisz dokładnie wiedzieć, jak wygląda twoja przyszłość, aby odpowiedzieć na to pytanie, ale powinieneś mieć pewne pojęcie o tym, co będziesz robił i dokąd wyjeżdżasz.

Rodzaj pracy, w której widzisz siebie, może mieć znaczenie, jeśli chodzi o prowadzenie lub nie prowadzenie ksiąg. Jeśli planujesz kontynuować naukę w środowisku akademickim, czy to jako naukowiec, profesor, czy w innym programie nauki, posiadanie podręczników może być przydatnym narzędziem referencyjnym. Wręcz przeciwnie, jeśli widzisz siebie wykonującego jakąś pracę, która ma niewiele wspólnego z twoim pierwotnym stopniem naukowym, możesz ponownie przemyśleć cel, jaki mógłbyś wyrzucić ze swoich książek.

Po co mi te książki?

To pytanie jest zgodne z poprzednim. Jeśli wiesz, że będziesz pracować w dziedzinie podobnej do twojego absolwenta, może być mądrą decyzją, aby zachować swoje księgi. Zwłaszcza jeśli zamierzasz prowadzić badania, te książki mogą być niezwykle pomocne. Jeśli jednak chcesz zatrzymać swoje książki tylko dlatego, że Ci się podobały, a nie dlatego, że będziesz ich potrzebować w przyszłości, możesz ponownie rozważyć swoją decyzję.

Czy planuję przeprowadzkę w najbliższej przyszłości?

Jeśli wiesz, że przeprowadzasz się do miasta oddalonego od obecnego, w którym obecnie mieszkasz, możesz rozważyć opłacenie kosztów wysyłki, które kosztowałoby wysłanie wszystkich Twoich książek. Czasami ten prosty fakt może pomóc ci zdać sobie sprawę, że nie warto ich trzymać.

Z drugiej strony, jeśli wiesz, że będziesz przebywać w tym samym miejscu, a przynajmniej w tym samym mieście, prawdopodobnie masz trochę więcej czasu, zanim będziesz musiał podjąć decyzję. Być może mógłbyś trzymać je przez rok i zobaczyć, czy faktycznie używasz lub czytasz któreś z nich, a następnie pozbywasz się tych, których nie dotykałeś

 

 

 

Post Author: Dominika